INTERJERA DIZAINS: PROJEKTS

Apraksts. Interjers ir plānots vidēja izmēra divistabu dzīvoklim, kurā dzīvo sieviene un pusaudžu vecuma zēns, kuram ir atsevišķa istaba. Lielākā no istabām tiks izmantota arī kā viesistaba. Pirms rekonstrukcijas telpas šķita pārāk tumšas un vecmodīgi iekārtotas, tāpat arī tās bija sadrumstalotas pārāk mazās telpiņās. Virtuve bija pārāk maza - tajā nebija vietas ēdamgaldam. WC un vannas istaba bija atsevišķas ļoti mazas telpas.

 

Klienta prasības. Klients vēlējās ieplānot mājīgu interjeru, kas būtu ērti iekārtots sievietei ar bērnu. Mātes istabai jābūt gaišai un plašai guļamistabai, kā arī telpai, kas piemērota lasīšanai un arī viesu uzņemšanai. Bērnistabai jābūt dzīvespriecīgai, ar pusaudžu stila piesitienu, kas būtu piemērota gan atpūtai, gan mācībai, gan arī dažu ciemiņu uzņemšanai. Klients vēlējās, lai interjera dizains būtu moderns, harmonisks, ne pārāk sarežģīts un bez jebkādiem dizaina pārspīlējumiem.

 

Interjera dizains - interjera projekts, dzīvokļa interjers, interjera fotogrāfija, moderna virtuve, sarkana virtuve

Interjera dizains, dizaina lampa, moderna griestu lampa "Sand Waves", Dizaina Studija Kaste, moderna bērnistaba, dzīvespriecīga bērnistaba, bērnu istabas interjers, mēbeles

Interjera dizains, dizaina lampa, moderna griestu lampa "Sand Waves", Dizaina Studija Kaste, moderna bērnistaba, dzīvespriecīga bērnistaba, bērnu istabas interjers, mēbeles

Dizaina koncepcija. Galvenie interjera dizaina mērķi šajā projektā bija gan vizuāli, gan reāli paplašināt telpu, padarīt telpas vizuāli gaišākas un lielākas, izveidot siltu krāsu gammu vienotā kompozīcijā ar materiālu tekstūrām, lai radītu patīkamu, ērtu un mājīgu dzīvošanas vidi. Interjera dizains tika veidots atbilstoši klienta vēlmēm: moderns, harmonisks, ne pārāk sarežģīts un bez jebkādiem dizaina pārspīlējumiem.

 

VIRTUVE UN KORIDORS

Virtuve ir plānota gaišā krāsu gammā, lai radītu gaišu, modernu un dzīvespriecīgu interjeru. Līdzšinējās virtuves galvenā  problēma bija, ka tā bija pārāk maza visām nepieciešamajām funkcijām. Lai paplašinātu virtuves telpu, tika pielietoti vairāki dizaina paņēmieni: virtuve tika apvienota kopā ar koridoru, lai to varētu izmantot kā vienu lielu telpu. Koridora skapim tika ierīkotas spoguļdurvis, kas dubultīgi palielina uztverto telpas dziļumu. Grīdas flīzes tika izvēlētas ar glancētu virsmu, kas daļēji atspoguļo telpu, tādejādi piešķiot tai papildus dziļumu.

 

Interjera dizaina 1. variantā dzeltenā un ābolu zaļā krāsa rada harmonisku, siltu krāsu gammu un baltā krāsa piešķir telpai papildus gaišumu. Virtuves darba virsmai izvēlēts materiāls ar melnu tekstūru, kas piešķir telpai kontrastējošu akcentu. Melnā keramiskā plīts virsma vizuāli saplūdīs ar melno virtuves iekārtas virsmu. Virsma lieliski saskaņojas ar eleganto melno flīžu grīdu. Melnos dizaina akcentus papildina melna stikla griestu lampas, kas piekārtas virs virtuves letes. Pusdienu galda krēsliem un bāra krēsliem izmantots vienojoši balts dizains. Baltajā dizaina līnijā iederas unikāls dizaina elements - sienas pulkstenis, kas izgaismots no iekšpuses caur gaismas caurlaidīgu organisko stiklu, kas kalpos arī kā fona apgaismojums.

Interjera dizaina 2. variantā dominējošā krāsa ir sarkana. Virtuves iekārta ir veidota no sarkana mēbeļu lamināta ar kontrastējošu baltu darba virsmu. Lielākās virsmas - grīda un lielākā daļa sienu ir neitrāli bēšā krāsā. Sarkanajām virtuves mēbelēm pieskaņots krāsains akcents - krāsaini dizaina krēsli, tāpat arī māksliniecisks sienas krāsojums blakus virtuves galdam.

Interjera dizaina 3. variants ir variants, kuru klients izvēlējās realizācijai. Šajā variantā visas krāsas ir neitrālas izņemot sarkano sienu aiz virtuves iekārtas, kas veidota no skaistām, sarkani svītrotām flīzēm. Flīzēm piemīt svītru reljefa faktūra un glancēta virsma, kas piešķir flīzēm noteiktu dziļumu. Lampām virs letes izvēlēts kvadrāta formas dizains atbilstoši flīžu rakstam.  Virtuves iekārta ir izbūvēta no skaistas tekstūras mēbeļu lamināta "Fino Cinnamon", kuram piemīt dabīgas tekstūras reljefs. Darba virsma tāpat kā skapīši, savukārt, ir plānoti no bēšas krāsas lamināta "Jasmine", kas saskaņojas ar "Fino Cinnamon" krāsu gammu. Grīdas flīzes ir līdzīgas bēšajam lamināta tonim, tām vienīgi ir mazliet tumšāka krāsa. Kā kontrastējošs akcents interjerā kalpo lampas virs letes, kas izvēlētas sarkanā krāsā, lai saskaņotos ar sarkano flīžu sienu.

Interjera dizains - interjera projekts, dzīvokļa interjers, interjera fotogrāfija, moderns koridors, dabīgs finieris, bīdāmās durvis

Interjera dizains - interjera projekts, dzīvokļa interjers, interjera fotogrāfija, moderna vannas istaba, WC, brūna, balta, bēša vannas istaba

Interjera dizains - interjera projekts, 2-room apartment interior, Interior design - interior project, dzīvokļa interjers, interjera fotogrāfija, moderna vannas istaba, WC, brūna, balta, bēša vannas istaba, vannas istabas iekārta, skapīši, flīzes

VANNAS ISTABA

Vannas istaba ir plānota siltā krāsu gammā, izmantojot bēšu un brūnu krāsu, kā arī saspēlējoties ar matētām un glancētām tekstūrām. Trīs sienas vannas istabā ir plānotas gaišā, bēšā krāsā ar puķu tekstūru atsevišķām flīzēm. Visā vannas istabas apdarē izvēlēts viens ornaments, kurš dažādās vietās atšķiras pēc krāsas un izmēra, radot saskanīgu krāsu un formu saspēli. Karstā ūdens boileris ir paslēpts priekšnama skapī, kas atrodas tieši aiz vannas istabas sienas. Sienā ir iebūvēta poda skalojamā kaste, lai vannas istabā varētu uzstādīt iebūvēto podu, kas stiprināts pie sienas. Šāda santehnikas izvēle atvieglo vannas istabas uzkopšanu, jo pods ir pacelts virs grīdas un uz grīdas nekrājas netīrumi.

Siena aiz tualetes poda ir plānota no tumši brūnām flīzēm, kurām ir ornamentāla puķu tekstūra - sākot ar smalku puķīšu joslu un pakāpeniski pārejot uz lielākām puķēm - tādām pašām kā uz pretējās bēšās sienas. Tualetes poda metāla poga lieliski izceļas uz tumši brūnās sienas.

Esošā neizskatīgā ventilācijas truba ir iebūvēta sienas izvirzījumā, kurš ir izmantots arī mitrumizturīgu iebūvēto griestu lampu iebūvēšanai. Balta izlietne ir iebūvēta "Fino Cinnamon" lamināta virsmā un lieliski kontrastē ar brūni svītroto materiālu. Savukārt gaiši kvadrātveida skapīši ir izvietoti rindā gar spoguli un lieliski izceļas uz tumši brūnā fona.

Interjera dizains, interjera projekts, stilīga, moderna griestu lampa, liela griestu lampa, dizaina griestu lampa "Sand Waves", Dizaina Studija Kaste

Interjera dizains, dizaina lampa, moderna griestu lampa "Sand Waves", Dizaina Studija Kaste, moderna viesistaba, dzeltena viesistaba, viesistabas interjers, mēbeles

DZĪVOJAMĀ ISTABA

Dzīvojamā istaba tiek izmantota gan viesu uzņemšanai, gan arī kā guļamistaba. Dzīvojamā istaba atrodas mājas ziemeļaustrumu pusē, tādēļ telpas sienas ir plānotas gaiši dzeltenā krāsā, lai vakaros radītu gaišu, saulainu atmosfēru. Grīda ir plānota no ozolkoka parketa ar pastiprinātu šķiedras rakstu.

Vienā telpas galā ir ieplānots liels skapis visā sienas garumā. Skapja durvis ir no spoguļa, kas liks istabai izskatīties divreiz lielākai, tāpat arī atspoguļos gaismu no logiem telpas otrā pusē, tādejādi padarot telpu daudz gaišāku.

 Telpas vidū ir ieplānotā arhitektūras elementu josla - iepretī dīvānam ir ieplānots iebūvēts ģipškartona plaukts kontrastējošā krāsā, kurā ietilpst niša televizoram un plaukti, ko izgaismo iebūvētās lampiņas. Griestos josla tiek turpināta - plaukta platumā iebūvējot Dizaina Studijas Kaste mākslinieka veidotu dizaina griestu lampu "Sand Waves". Lampa ir plānota kā liela izgaismota virsma, kas izceļ tekstūru no auduma ielocēm kā smilšu vilnīšus pludmalē. Vietās, kur audums ir ielocīts divās kārtās, veidojas ēnas, tādejādi visa lampas virsma izgaismojas gaišākās un tumšākās joslās. Lampas audums ir saskaņots ar viesistabas aizkariem, jo plānie aizkari ir šūti no tā paša auduma, kas izmantots lampai. Lampas rāmis ir uzstādīts uz eņģēm, lai to varētu ērti atvērt, kad radīsies nepieciešamība nomainīt kādu spuldzi.

Arī uz istabas pretējās sienas vizuāli turpinās arhitektoniskā josla, kas aizsākas uz pretējās sienas. Griestu lampas platumā uz pretējās sienas plānotas lielformāta gleznas. Gleznas ierāmētas oranžos rāmjos, saskaņojoties ar iebūvēto plauktu otrā telpas pusē. Zem TV nišas ir plānota garena kumode no "Fino Cinnamon" materiāla, kura svītrotā tekstūra saskaņojas ar parketa šķiedras tekstūru un lampas auduma joslām, tāpat arī ar finiera svītrām istabas bīdāmajām durvīm. Finiera apdares durvis izmantotas arī citām durvīm: uz bērnistabu un uz vannas istabu, veidojot koridorā svītru tekstūras ritmu.

Interjera dizains, dizaina lampa, moderna griestu lampa "Sand Waves", Dizaina Studija Kaste, moderna bērnistaba, dzīvespriecīga bērnistaba, bērnu istabas interjers, mēbeles

Interjera dizains, dizaina lampa, moderna griestu lampa "Sand Waves", Dizaina Studija Kaste, moderna bērnistaba, dzīvespriecīga bērnistaba, bērnu istabas interjers, mēbeles

BĒRNISTABA

Bērnistabā ir ieplānots vairāk kontrastu nekā viesistabā, tā plānota, ņemot vērā 12 gadīga zēna vajadzības. Krāsu koncepcija ir savienot "garšīgu" tumšās šokolādes krāsu ar dzīvespriecīgu oranžo krāsu un nelieliem sarkanās krāsas akcentiem. Divas sienas istabā ir krāsotas maigi bēšā krāsā, viena siena - šokolādes brūnā krāsā, bet viena siena - oranžā. Telpiskā koncepcija ir saskaņot interjeru ar kompozīciju viesistabā, izmantojot arhitektonisku elementu joslu telpas vidū. Griestu vidusdaļā iebūvēta līdzīga lampa kā viesistabā (lampa "Sand Waves", Dizaina Studija Kaste), bet bērnistabā tā ir apdarināta ar puscaurspīdīgu tumši brūnu audumu. Auduma joslas veido brīnišķīgas ēnu svītras, kad tām cauri spīd gaisma.

Lampas joslu uz sienas turpina trīs lielformāta gleznas, kas ir tādā pašā izmērā kā gleznas viesistabā. Gleznu rāmji ir oranžā krāsā, lai saskaņotos ar pretī esošo oranžo sienu. Telpu akcentē spilgti sarkana organiskā stikla josla, kas izmantots zēna istabas komodēm. Kumodes ir plānotas kā kastes, kas atveramas no augšas un kalpos kā ērta glabātuve pusaudžu zēna mantām: skrituļslidām, sporta aprīkojumam, zīmēšanas un gleznošanas piederumiem, kompaktdiskiem utt. Vienā no kumodēm ir iestrādātas trīs atvilktnes mazākiem priekšmetiem. Gultas galvgalī virs kumodēm plānotas divas griestu lampas, apdarinātas ar dzeltenu audumu tādā pašā faktūrā kā griestu lampai. Lampu abažūri efektīvi kontrastē ar tumši brūno sienu un aizkariem.

Telpas otrā pusē plānota darba zona ar rakstāmgaldu, sarkanu grāmatplauktu un diviem kompaktdisku plauktiem. Virs galda plānotas trīs lampas no tāda paša brūna auduma kā griestu lampai. Tumši brūnās lampas kontrastē ar oranžo sienu pie rakstāmgalda.

Bērnistabas skapim izmantots tāds pats dizains kā citiem skapjiem un tam tāpat ir spoguļdurvis. Grīda bērnistabā, savukārt, plānota no grīdas lamināta ar brūnām, oranžām un bēšām svītrām, kas atgādina koka tekstūru un lieliski saskaņojas ar telpas sienām. Svītras lieliski saspēlējas ar lampas auduma svītrām, kā arī ar mēbeļu lamināta un bīdāmo durvju svītrām.

Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior plan

PASŪTĪT INTERJERA PROJEKTU

 
 
 
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo

Virtuve un priekšnams

 

 

Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo

Koridors ar spoguli galā

 

Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo

Vannas istaba

 

Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo

Viesistaba

 

 

 

 

 

 

 

Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo
°Interior design - interior project, 2-room apartment interior, interior photo

Bērnistaba